A fshihen problemet me taksat në Itali pas shtetësisë...

Pati efektin e një surprize lajmi se komediani dhe prezantuesi i njohur italian Ezio Greggio mori nënshtetësinë shqiptare së fundi, More...

Berisha sulmon Lubonjën: Ai është armik i së djathtës

Sali Berisha, që tashmë ndjek çdo emision për të bërë ndonjë koment, ka replikuar me Fatos Lubonjën, për videoskandalin në More...

Norvegji, policia gjobit vrasësin me pagesë pasi nuk bëri...

Policia norvegjeze ka gjobitur një të ri pasi ishte ofruar të merrte përsipër një kontratë për vrasjen e dikujt tjetër, por More...

“Nuk mund të lejojmë të na humbin fëmijët për...

Nga ENTELA RESULI Shqiptarët (sidomos ata të ish-Bllokut) u janë bashkuar nismave të bamirësisë edhe për modë. Kujtojmë këtu More...

Tito kishte origjinë shqiptare!?

Në librin e tij “Tito: The Story from Inside”, të Millovan Gjillasit, përmenden ca fakte interesante për prejardhjen e liderit More...

Plas gallata në botë: Bleona ka nevojë urgjente për një...

Veshja e Bleonës në ceremoninë e ndarjes së çmimeve AMA, ka bërë bujë të madhe për të keq. Madje kritikë të ndryshëm More...

Avokati i Pjerin Ndreut: Procedimi për rrahjen e Strazimirit...

Ka nisur sot në Gjykatën e Lartë gjyqi ndaj dy deputetëve të PS, Arben Ndoka e Pjerin Ndreu për goditjen e deputetit demokrat More...

Spiropali shtatzanë: Po pres një vajzë

Drejtoresha e Doganave Elisa Spiropali është shtatzënë dhe së shpejti do të sjellë në jetë një vajzë. Lajmin e bëri të More...

[catlist id=opinione numberposts=10]

Ligji i ri për energjinë, plan 5-vjeçar për pajisjen me matësa...

Një ditë më parë, Kryeministri Edi Rama paralajmëroi se Qeveria së bashku me Kompaninë e Shpërndarjes së Energjisë do të nisin një projekt, i cili parashikon pajisjen More...

Guvernatori i huaj, hiqet kriteri i shtetësisë

Komisioni i Ekonomisë ka mirtuar sot kërkesën e një grupi deputetësh të PS-së, për të hequr ndalimin që u bëhej shtetasve të huaj për të qenë anëtarë të Këshillit More...

Energjia, Rama: Asnjë amnisti. Kush paguan borxhin e plotë fiton 80% të kamatëvonesës

Kryeministri Edi Rama ka dalë në konferencë për shtyp ku ka shpjeguar edhe mekanizmin e ri  për të lehtësuar qytetarët për të shlyer faturat e energjisë elektrike. More...

Meta: Rama 23 vjet më parë na quajti të çmendur. Rama: Të çmendurit e gjetën njeri-tjetrin

Forumi Eurosocialist Shqiptar ka shënuar sot 23-vjetorin e krijimit të tij. Të pranishëm kanë qenë edhe kryeparlamentari Ilir Meta, një prej themeluesve të FRESSH, si dhe More...

Ilir e Teuta Hoxha: Arrestimi i Ermalit ka pёr qёllim diskreditimin e emrit tё Enver Hoxhёs

Arrestimi i djalit tonё Ermal Hoxha, qё ndodhi dje, mё datё 14-1-2015, ka pёr qёllim tё vetёm, diskreditimin e emrit tё Enver Hoxhёs – thonë në një reagim për More...

A ka nevoje te genjeje opozita?

Prej disa ditësh po shoh në televizionet kryesore të vendit, një spot të Partisë Demokratike që i fton njerëzit të More...

Ndëshkimi i munguar për enveristin!

Nga Mero Baze   Ka një polemikë të përsëritur mbi shfaqjen e portreteve të Enver Hoxhës në përkujtimoret More...

Digjet makina e bashkëshortes së kryebashkiakut...

Makina e bashkëshortes së kryebashiakut të Pogradecit, Artan Shkëmbi, është djegur orët e para të mëngjesit....

Tiranë, 24-vjeçari rreh pedagogen e Shkencave...

Një 24-vjeçar ka dhunuar një pedagoge të Shkencave Sociale. Autori i kësaj ngjarje është Aldo Cjapi....

Shkeli rregullat e qarkullimit rrugor,...

Policia e Qarkullimit ka shoqëruar për në komisariat  sot një efektiv të komisariatit të policisë numër...

Zgjidhet kriza në Kosovë, Thaçi dhe Mustafa...

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, kanë arritur pajtueshmëri që të formojnë More...

Rumani, Iohannis: Do të rrëzojmë qeverinë e...

Presidenti i sapozgjedhur i Rumanisë, Klaus Iohannis, ka bërë të ditur gjatë së martës se partia e tij duhet të përpiqet..

Anëtarësimi në NATO, Shkupi akuza Athinës

Shumica e qytetarëve në Maqedoni mbështesin anëtarësimin e vendit në NATO dhe Bashkimin Evropian. Sipas një hulumtimi që ka kryer Fakulteti..

Apeli i UEFA-s lë në fuqi vendimin për Shqipërinë

Komisioni i Apelit në UEFA ka lënë në fuqi vendimin për Shqipërinë. Shpresa e vetme tashmë për vendin More...

FSHF: Komisioni i Apelit të UEFA-s mbajti...

Menjëherë pas vendimit të dhënë nga Apeli I UEFA-s që la në fuqi dënimin për Shqipërinë. Ka reaguar edhe Federata Shqiptare..

Streiff ngre dyshime për Schumacher: Komunikon...

“Michael Schumacher është i ulur në një karrige me rrota, i paralizuar, ka probleme me kujtesën dhe nuk flet dot”, kështu..

Rama: Ndjekje penale për biznesmenët që nuk sigurojnë...

Kryeministri Edi Rama ka thënë se brenda një viti, në Shqipëri janë punësuar 81 mijë persona. Sipas tij, kjo gjë nuk..

Gropa e pensioneve po na përpin dhe ISSH rri e vështron!

Shpërthimi i megaskandalit Ditët e fundit qeveria ka bërë publik megaskandalin e mospagesës së kontributeve të sigurimeve shoqërore nga rreth 1600..

Ruajuni nga zjarri në shtëpi

Kristaq Jani* Të gjithë duhet të jemi të pregatitur për parandalimin e zjarrit në banesa sepse “parandalimi është më i mirë..

Rama inspekton punimet në Fushë-Krujë, më shumë...

Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet që po kryhen në hyrje të qytetit të Fushë Krujës. Shefi i qeverisë kërkoi që..

Trekëndëshi i Bermudës ka piramida misterioze...

Janë gjetur dy piramida gjigante nënujore, të bëra prej qelqi, por se Ushtria amerikane ndaloi kërkimet e mëtejshme. E gjithë kjo..
Tregu Live