Publikuar më: 16 Gusht, 2012

Nazime Visha: Dhe çunit të Berishës nuk ia hedh sytë !

SMS e Nazimes për Fiqiriun: Dhe çunit të Sali Berishës nuk ja hudhë sytë para teje

 

Gjykata e Tiranës vendosi 30 ditë burgim për Nazime Vishen, vajzën 18 vjeçare që ka qëlluar para pak ditësh mbi 45 vjeçarin Fiqiri Muça. Historia e tyre ka mbajtur pezull shqiptarët, ndërkohë që gjykata kërkon nga prokuroria më shumë prova brenda një muaji për të mbajtur më tej vajzën në burg. Nazime Visha pretendon se e ka qëlluar Muçën për vetëmbrojtje. Ajo thotë se ai e ka rrëmbyer e përdhunuar që kur ka qenë e vogël.

Por në dritë kanë dalë të tjera SMS sot, të botuara nga gazeta Panorama, që tregojnë se mes Nazimes dhe Fiqiriut ka pasur një histori dashurie. Kurse avokatja e vajzës flet për Sindromin e Stokholmit duke thënë se vajza mund të ketë shfaqur edhe ndjenja ndaj dhunuesit të saj.

Skema është komplikuar edhe më shumë pasi taksisti që solli Fiqiriun nga Durrësi në Tiranë natën e krimit, thotë se përpara tij kanë dalë tre vetë dhe jo vetëm vajza. Kjo ka shtuar dyshimet se mund të mos jetë vajza që ka qëlluar mbi Fiqiriun, siç dyshojnë edhe familjarët e këtij të fundit.

Më poshtë tekstet e reja të SMS-ve.

 

-“Ti sms i kishe pa lek aq rrespekt për mua un kam me të pyt deri sa ti të më futësh në varr mua. Ti dash mos më pyt, dash pyt. Më jep lek se do blej gjena”

-“Merr një pako kafe se nuk paskem”

-“Ke për tu bërë pishmen se fol me tjer”

-“ Zemër si molla në rërë Si lula në pranverë Si mjelti që bën blej ashtu na shkoft jeta ime”

-“Fillove tu fol prap tani mos ja ndaj më po deshe më jep lek se nuk të them më”

-“ Ma q… nënën se të kam thën mos ta gjej zën tel fillove”

-“Tel fike do zoti shko ke lokli vilëz ti ke për tu bë pishmen gjith jetën për mua me mua nuk takohesh më mos bë gabim”

-“Ti asiherë zbën si them un do bëhesh pishmen se tel ma fik mua sa të shkosh në shpi po ma q… nënën këtë herë se ti do mos të bëhen xheloze ato kurvat që ma fik mua pishmen do bëhesh ato të dua më shumë se un tani ja bllokove”

-“O jeta ime ma q… nënën se un me të drejt ti me shtremt e kam dit se jam un gruja jote jo tjetër, ti ma bë mirë mua që ma fik të kam thënë mos ma fik se nuk të fal më derisa e ke mendu për mua tel nuk duhet ta fikësh sa të shkosh në shpi ti e fik dhe prap sot të kam thën gjy në mjes mos e fik tel kur të shkosh në shpi ti por e fik do bëhesh pishmen jeta ime”

-“Më ço lek gjafsha min ke për tu pendu ku je”

-“Ke hik në orën 12:45 shife orën të thash hajde shpejt do zoti rri për drek se më gjat e di vet për për kokën time ke për tu bërë pishmen pse kam le mua bësh burri i nënës se ka dy orë që hike dhe nuk herdhe të thash hajde shpejt”

-“Zemër më jep një mi lek nesër se dua me ble kapse flokësh”

-“Pse ma ke fikë tel sms se u çmena jeta ime nez gjafsh mua se të dua shum”

-“Zemër kujdes gjafsh mua më trego në sms po ndodhi gjë të puth fort rrug të mar se rrugët e tjera je me mua zemër”

-“Zemër buzët e mia të qënkan bërë helm që s’mi puthe kisha ka orë që të pritsha sms”

-“Kur fole bëje prov fol sot dhe do ta shofësh do zoti ta gjej zën në tel”

-“Jam e mërzitur dhe e tërbuar veten dua me helmua pa ty s’mund të rri ku jan ato sy të tua të zi ti mua po më harron zile nuk po më dërgon tel spo ma hap shpirtin tim po e hedh në dhe dhe spo e kap dje ishim bash sot jam vetëm dua të përgjafoj por jemi larg jam tu çmen për ty jeta ime më beson”

-“Zemër po mërdhife mer jergen ke rafti se do të mëloj zemra jote”

-“O jeta ime gjafsh ty çfar do thuash do ti bëj se jamgruja jote mos ta nij as prej rob në shpin toke rri pa merak se gjafsha ty do vdes me ty jeta ime dhe un jam mërzit shum për ty. më ço lek” -“Më ço lek zemër e gjeshmja ime është vetëm kur të shkom  ke shpija jon”

-“Hajde më shif se do vdes se s’më shef gjallme sa të laj selete do e pi vetes do i them lamtumir sms besa ime të vraft tel po ja lej zaimit”

-“Gjafsha ty dhe çuni i Sali Berishës nuk ja hudhë sytë  që nuk ma vle që të kam më të bukur ty  jo zejbëj që me përmen jeta ime mos me e hum se jetën time ta kam kushtu ty ti në gjoftë se nuk të pëlqej më hep helm ose kur të vij ke shpija jote ti laj të gjitha”

-“Jeta ime mendo shum se un kam vujt dhe ti rehatoshe tjerit paske bë gjena pa tregua se një makin të kishe shit për mua jo për tjerit”

-“Ti paske shku me dashnoret për vit ri dhe smë ke tregu q… nënën”

-“Zemër më blej dhe atlete se nuk kam me çfar të viu nuk kam ka të fol se u zuna me të shpis”

-“Je i bukur simpatik, por je edhe nevrik lule limon, lule portokall a bezon zemër sa më merr malli”

-“Jeta ime të bukur të dha natyra që nga trupi dhe fetyra jeta ime i bukur i zotit ti je për mua të puth shum aq shum sa të dua ti po e kupton  sa të dua jeta ime”

-“Po të isha sot me flet do të puthja dhe të fleja me ty me të vërtet të ta puth fort buzë syrin barkun që e kam fiksim jeta ime te dua shum nuk të lej vtëm po vdiqa të puth fort”

-“Ha buk që të jesh i fort per nesër mrema jeta ime ta hënksha zemër  time barkun k… të gjitha shum zemër”

-“Më ço lek jeta ime”