Publikuar më: 28 Qershor, 2013

Përleshje të fortësh në Kukës, 5 të plagosur

policia aksioni_10I njohur si i forti i Kukesit sulmohet me arme ne karburantin e tij ne dalje te qytetit.. Ardian Trota 48 vjec, i ka shpetuar atentatit ndaj tij, ndersa ndodhet i plagosur ne Spitalin Ushtarak.
Ne kete ngjarje u plagosen edhe kunati i shenjestres, Besnik Axhami 57 vjec dhe roja i karburantit Osman Voka 50 vjeç.
Autoret ndodheshin me nje makine dhe qelluan ndaj Trotes me bresheri armesh automatike.
Trota njihet nga policia si person me konflikte te hapura brenda dhe jashte vendit.
Nderkohe ne Spitalin eUshtarak jane paraqitur dy persona te plagosur, daje e nip nga Kukesi, Halit Xhupa dhe Baftjar Bruka, te cilet kane plage me arme zjarri ne kembe. Ata kane deklaruar se jane qelluar me arme ne autmjett prane Pallatit te Brigadave pas mesnate.
Pas hetimeve, policia dyshon se jane plagosur ne shkembimin e zjarri ne Kukes me Ardian Troten dhe plagosjen ne Tirane e kane nxjerre si alibi per t’i shpetuar ndjekjes.